Bayramiç'teki İnşaat Ustaları Seminere Katıldı


Bayramiç'teki İnşaat Ustaları Seminere Katıldı
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde üretim yapan Yüksel Tuğla ve Kiremitleri Genel Müdürü Kadir Başoğlu, Bayramiç'te inşaat ustalarına seminer verdi.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde üretim yapan Yüksel Tuğla ve Kiremitleri Genel Müdürü Kadir Başoğlu, Bayramiç'te inşaat ustalarına seminer verdi.

Bayramiç'te inşaat malzemeleri satışı yapan Ünal Ticaret firmasının organizasyonunda gerçekleştirilen seminere, ilçedeki 170 inşaat ustası katıldı.

Yüksel Tuğla ve Kiremitleri Genel Müdürü Kadir Başoğlu, seminerde yaptığı konuşmada, ürettikleri tuğla ve kiremitlerin özelliklerini ve nasıl kullanılması gerektiğini, slayt gösterisi eşliğinde anlattı.

Her ustanın öncelikli olarak inşaatlarda kaliteli malzeme kullanımının titizlikle üzerinde durması gerektiğini ifade eden Başoğlu, bilinçsizce yapılan işlerin hem ustaya hem de tüketiciye zarar vereceğini söyledi.

Başoğlu, "Eğer seçtiğiniz malzeme kaliteli değilse hem siz zaman kaybı yaşamış olursunuz, hem de kısa süre sonra inşaat sahibinin sorunlarını çözmeye çalışırsınız. Malzemeyi almadan öncelikli olarak kaliteyi araştırmalısınız. Yalıtım, sızdırmazlık ve eşit boyutlarda olup olmadığına dikkat etmelisiniz" dedi.

İnşaat sektörünün her geçen gün geliştiğini, bu gelişmeye paralel olarak firma olarak dünya standartlarını yakaladıklarını belirten Başoğlu, ürettikleri tuğla, kiremit ve yalıtım malzemeleriyle sektörde her geçen gün daha da büyüdüklerini bildirdi.

İki yıldır verdikleri seminerlerle o bölgedeki inşaat ustalarıyla tanıştıklarını, onların tavsiyelerini not alarak, ürünlerin üretimi sırasında değerlendirdiklerini kaydeden Başoğlu, şöyle konuştu.

"Ustaların, ürünlerimizi inşaatlarda çatı ve duvarlarda doğru kullanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu seminerlerle üretici olarak bizler, tüketicilerle aramızda köprü olan inşaat ustalarıyla bütünleşiyoruz. Ürünlerimizin satışını üstlenen bayilerimizi tanıtıyoruz. Her şeyden önce yeni dostlar ediniyoruz. Bunlar bizim için parayla satın alınamayacak kadar önemli unsurlar. "

Daha sonra seminere katılan ustalara verilen katılım numaraları ile hediye çekilişi yapıldı. Çekilişte şanslı ustalar altın, cep telefonu gibi çeşitli hediyeler kazandı.

- Çanakkale (Anadolu Ajansı) 13.04.2011
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: