Kaz Dağları'ndaki Altın Madeni Arama Çalışmaları


Kaz Dağları'ndaki Altın Madeni Arama Çalışmaları
CHP Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Ali Sarıbaş, Kaz Dağları'ndaki Maden Arama Çalışmalarıyla İlgili Olarak,

CHP Çanakkale milletvekili aday adayı Ali Sarıbaş, Kaz Dağları'ndaki maden arama çalışmalarıyla ilgili olarak,

"Emperyalist maden yasasına karşı yeni bir Çanakkale Savaşı başlatıyoruz. Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek" ifadesini kullandı.

Sarıbaş, yaptığı yazılı açıklamada, çevre örgütlerinin mücadelesine her zaman destek verdiğini ve doğal dokunun bozulmaması için sonuna kadar mücadele edeceğini bildirdi.

Geçmişte Kaz Dağları ve Madra Dağı'nda çok uluslu şirketlerin altın aramasına engel olmak isteyen ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce çevrecinin Çanakkale'de düzenlenen mitingle tepkisini gösterdiğini anımsatan Sarıbaş, şunları kaydetti:

"Ey, bu ülkeyi yönetenler, oy çokluğuyla göreve geldiği için övünenler... Buradan size bir mesaj var. Kanun sizdeyse, kanun gereği ÇED raporunu yerine getirmek de sizin görevinizdir. Lapseki Şahinli'den sonra Bayramiç Kuşçayırı köylüleri altıncıları ve ÇED toplantısı için köye gelen bürokratların toplantı yapmasına engel oldu. Köylümüz doğa zenginliğinin kendilerine nasıl yansıdığının farkında. Çevre katliamcılarına alet olmayacak. Emperyalist maden yasasına karşı, yeni bir Çanakkale Savaşı başlatıyoruz. Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek."

- Çanakkale (Anadolu Ajansı) 22.03.2011
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: