Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi AçılıyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Bayramiç, Ezine ve Kumkale Ovaları Sulama Tesisleri'nin açılışını, 7 Haziran Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Çanakkale Gelibolu Yarımadası Milli Park Kabatepe mevkiinde tesis edilen ve açılışını Başbakan Erdoğan'ın yapacağı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde hologram ile filmin aynı anda kullanılması tekniğiyle Çanakkale Muharebeleri 11 farklı mekanda anlatılacak ve 8 dilde seslendirme yapılacak. 11 salonda Nusret Mayın Gemisi'nin mayın döşeme işlemi, Seyit Onbaşı'nın kahramanlığı, 263 rakımlı tepede Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihi emri vermesi, kara ve hava muharebeleri canlandırma tekniğiyle ziyaretçilere aktarılacak.

Merkez, 7 Haziran'daki resmi açılışının ardından 9 Haziran Cumartesi gününden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açacak. Erdoğan tarafından Çanakkale Tanıtım Merkezi ile birlikte hizmete açılacak olan Bayramiç, Ezine ve Kumkale Ovaları Sulama Tesisleri ile toplam 164 bin 370 dekar arazi sulamaya açılacak. 337 milyon 240 bin TL'ye mal olan tesislerin hizmete alınmasının ardından yıllık 47 milyon TL gelir artışının sağlanması bekleniyor. - Ankara
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: