CHP'li Soydan, Bayramiç'teki Kazayı TBMM'ye TaşıdıCHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Bayramiç- Ezine karayolundaki kazada yaşamını yitiren Bayramiç Belediye Meclis üyeleri CHP'li Reşit Tümer ile AK Partili Mehmet Özer ve işadamı Hidayet Bayındır'ın ölümlerinden Karayolları Genel Müdürlüğü'nü sorumlu tuttu.

Konuyu TBMM'ye taşıyan CHP'li Soydan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Bayramiç- Ezine karayolunun 20'nci kilometresinde 18 Haziran'da, yol genişletme çalışmalarının yapıldığı bölgede çift kabinli kamyonetin mıcıra kapılarak takla atması sonucu, araçta bulunan Bayramiç Belediye Meclisi Üyeleri CHP'li Reşit Tümer (55) ile AK Partili Mehmet Özer (61) ve nakliyeci işadamı Hidayet Bayındır (56) yaşamını yitirdi.

İlçeyi yasa boğan kazanın ardından yoldaki çalışmalar tartışma yaratırken, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan da hazırladığı soru önergesiyle konuyu meclise taşıdı. Önergesinde, AKP hükümetlerinin ülkenin dört bir yanında ve Çanakkale'de 10 yıldır uyguladığı karayolları ulaşım politikasının başarısız olduğunu öne süren Soydan, son yıllarda yapılan yolların yetersizliği ve standart dışı imalatlar olduğunu, yağmurlar sonrası ortaya çıkan çukur ve yol bozukluklarının da vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini ileri sürdü.

CHP'li Soydan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a şu soruları yöneltti; "Çanakkale-Ezine-Ayvacık-Küçükkuyu ve Eceabat-Gelibolu-Keşan, Denizkent-Biga-Lapseki-Çanakkale, bölünmüş yollarının yıllar geçmesine rağmen tamamlanamamış olması, tamamlanan kısımlarında ise tadilat ve onarım çalışmalarının yapılıyor olması, özellikle yaz aylarında karayolları güvenliği açısından ciddi sorun haline gelmiştir. Bu bölünmüş yollarımıza 2012 yılında ne kadar ödenek ayrılmıştır, ayrılan bu ödenek yeterli midir, ayrılan ödenekle tüm bölünmüş yollarımız ne zaman bitirilecektir, ne zaman can ve mal güvenliğinin en üst seviyede olduğu modern karayolları haline getirilecektir?

 Özellikle yapımı devam eden Eceabat-Gelibolu-Keşan bölünmüş yol güzergahı boyunca bulunan yerleşim bölgelerine giriş-çıkış sağlayacak kavşaklar can ve mal güvenliği açısından ciddi tehditler oluşturmaktadır. Bu konuda ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz? Çanakkale merkezini, ilçe ve köylerimize bağlayan iç yollarımızdan Biga-Çan-Yenice, Çan-Bayramiç-Ezine, Yenice- Balya karayollarımızda kısa ve uzun vadeli iyileştirme ve modernleştirme çalışmaları yapmayı düşünüyor musunuz?"

Çanakkale
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bayramiç - Ezine karayolunda ve Çanakkaleyi ilçelerine bağlayan diğer yollarda yol hataları nedeniyle onlarca kaza oldu. Bu sorunun meclise taşınması için Bayramiç Belediyesi Meclis üyelerinin kaza sonucu ölmesi mi gerekiyordu... Çanakkale milletvekillerini meclise süs olsun diye mi gönderdik. Diğer Çanakkale milletvekillerimizden de CHP'li Soydan'a destek çıkmalarını bekliyoruz...