Festival Tarihi Değişti


İlçemiz Bayramiç Belediyesi tarafından geleneksel hale dönüştürülen ve bu yıl 19. su düzenlenecek olan İda(Kazdağı) Kültür sanat etkinlikleri her yıl yapılan tarihten öne çekildi.Ramazan ayının festival tarihine denk gelmesi sebebiyle bu yıl festival 13-14 ve 15 Temmuz tarihlerinde yapılacak.


İda(Kazdağı) Kültür sanat etkinlikleri festivali 13 Temmuz Cuma günü saat 18:30 dafolklör ve dans gösterisiyle açılacak ve aynı akşam saat 21:45 te Nokta Tiyatrosu ''Öldüm Öldüm Dirildim'' adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.


14 Temmuz Cumartesi günü açılacak olan iki ayrı fotoğraf sergisinde vatandaşlar nostaljik Bayramiç fotoğrafları ve el emeği sergilerini gezebilecek.Saat 14:00 da düzenlenecek olan ''Kazdağı Dünya Mirasıdır'' konulu çalıştaya Gazeteci Haluk Şahin , Prof. Dr. Kenan Kaynaş , Prof. Dr. Cevat Başaran , Doç.Dr. Murat Türkeş , Doç. Dr. Varol Tok , Mitoloji Uzmanı Nezih Başgelen ve eski Orman Mühendisleri odası başkanı Salih Sönmez Işık katılacak.Bu çalıştay sonrası Kazdağları'nın endemik yapısı incelenerek bir bildiri çıkarılacak ve UNESCO'ya Kazdağları'nın dünya mirası olarak kabul edilmesi için başvurulacak.


Çalıştayın ardından genç ve çocuklara yönelik bisiklet satranç ve bulmaca yarışmaları düzenlenecek , ardından Çandır bölgesinde Onsekiz Mart Üniversitesi tiyatro bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu oyun sergilenecek.Akşam saat 21:00 da Bahar ve Zeynep Dizdar Konseri yapılacak.


Festival 14 Temmuz Pazar günü Ayazma'da yapılacak olan tiyatro gösterisi ve en güzel Bayramiç Beyazı (Beyaz Nektarin) yarışması ve O Ses Türkiye 3. sü Fatma İşcan'ın vereceği konserle sona erecek.


Kaynak : Bayramiç Doğuş Gazetesi


Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 yorum:

Ali Derya Çengel dedi ki...

festivalde görevli her kardeşime çabaları için şimdiden teşekkür ediyorum.
özellikle "UNESCO'ya Kazdağları'nın dünya mirası olarak kabul edilmesi için başvuracak" kardeşlerime tüm türkiye coğrafyasının gerçek sahipleri olan türk milleti adına teşekkür ediyorum.
not : yemyeşil bayramiçimizi açtıklar maden ocakları ile lekeleyen madenciler ve onlara izinler veren yetkililerin de kulaklarını çınlatıyorum :)