Kazdağları'nda 150 Keklik Doğaya Salındı


Kazdağları'nda 150 keklik, doğaya salındı. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Bayramiç Avcılık Atıcılık ve İhtisas Derneği'nin işbirliğiyle yapılan etkinlikte, bölgede ki keklik popülasyonunun artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda bölgede 3 yıl süreyle avcılık da yasaklandı. Bayramiç Avcılık Atıcılık ve İhtisas Derneği Başkanı Yılmaz Beceren, yaptığı açıklamada, gelecek yıllarda da bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi. 

Organizasyonun bölgedeki keklik popülasyonunu artırmak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Beceren, "Bu bölgede çoğalacak olan kekliklerin, başka bölgelere de geçerek keklik neslinin çoğalmasını sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Önümüzdeki yıllarda ise yöremizde nesli tükenen Sülün ile ilgili böyle çalışmalar yapacağız. Sülünün tekrar bölgede çoğalmasını planlıyoruz" dedi. 

Muhabir: Sabahattin Sallama / Fikriye Susam Uyar
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 yorum:

Ali Derya ÇENGEL dedi ki...

Sayın Yılmaz Beceren in bu çalışmasını takdirle karşılıyor ve alkışlıyorum.Ancak bu av hayvanlarını doğaya salıvermek kadar salındıktan sonrada korunmalarını sağlamak çok önemli.koydukları avlanma yasağının uygulanmasını sıkı bir şekilde denetlemezlerse uygulama ve çabalr boşa gider.