Yangın Aracı Krizi

Geçtiğimiz günlerde Nebiler Köyü'nde çıkan yangın, köylerdeki yangınlara hangi birimlerin müdahele edeceğive hangi kamu kurum ve kuruluşlarının yangınlara müdahele alanlarının ne şekilde belirlendiği tartışmalarını gündeme getirdi.


Edindiğimiz bilgilere göre ilçemiz Bayramiç belediyesinin ilçe mücavir alanı içindeki tüm yangınlara müdahele etme zorunluluğu bulunurken ilçe dışındaki ormanlık arazi ve köylere hizmet götürme birliği tarafından müdahele edilebileceği belirtiliyor.

Edinilen bilgilerde geçtiğimiz gün bir köyde çıkan yangın sonrası Bayramiç Belediyesi'nde bulunan iki itfaiyeden biri bakımda olduğu için belediyenin köye yangın aracı gönderememesi kurumlar arası krize yol açmış.

Belediye yetkilileri ; Bayramiç'te tek yangın aracı varken köye itfaiye göndermenin Bayramiç'te çıkacak ani bir yangına müdahele edememek anlamına geldiğine ve bu riski göze alamadıklarını belirtip ayrıca araç muayenesine gelen yangın aracının dönüşte yangına müdahale ettiğini ifade ettiler.Şimdi köylerdeki yangınlara hangi kurumların müdahale edeceği merak ediliyor.

Kaynak : Bayramiç Doğuş Gazetesi
Haber : Bülent Bora
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

3 yorum:

ali derya çengel dedi ki...

eğer köylerdeki yangınlara müdahale "KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ " nin görevi ise ve "GÖNDERCEK TEK BİR İTFAİYE ARACI BİLE " yoksa bu durum en nazik deyişle tam bir "REZALET"

ali derya çengel dedi ki...

köylere hizmet götürme birliği adını köylere hizmet "GÖTÜRMEME birliği olarak değiştirsin.

Adsız dedi ki...

özel idare müdürü altına 2011 model makam aracı alacana itfaiye alsın