Belediye Dükkanları Yıkılacak mı?1976-1977 yıllarında dönemin belediye başkanı Nahit Varol tarafından yaptırılan ve 1978-1979 yıllarında ilçemize gelen kadastro çalışmaları sonucunda belediye üzerine yazılan dükkan tapuları Bayramiç Belediyesi'ne verildi.Yıllar sonra bugünlerde bu tapular için tapu iptal davası açılıyor.

Samsun'da yaşanan ve bir çok kişinin ölümüne yol açan su taşkınının ardından Başbakanlık ve Devlet Su İşleri tarafından tüm il ve ilçelere bir genelge gönderilerek dere ve dere yatağı üzerinde bulunan tüm ev ve işyerlerinin ivedilikle boşaltılıp yıkım kararlarının alınması istendi.

İlçemizde de dere yatağı üzerindeeski Halk Bankasının arkasında bulunan belediye dükkanları için açılan dava sonucu zaten tapusu olmayan dükkanarın yıkım kararının çıktığı belirtiliyor.Aynı dere yatağı üzerinde bulunan ve buraya emsal teşkil eden yaklaşık 25 esnafın bulunduğu diğer belediye dükkanları içinde tapu iptal davaları açılıyor.

Edindimiz bilgilere göre açılacak bu dava sonunda dükkan sahiplerinin maddi manevi büyük zarar uğrayacakları ve mağdur olacakları belirtiliyor.

Haber : Bülen Bora

Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: