Çarptığı Kişiyi Otomobil Üstünde Hastaneye GötürdüÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde 23 yaşındaki Ömer Atak, otomobiliyle hızla gittiği sırada yolda yürüyen 68 yaşındaki Erol Şarlayan'a çarptı. Sürücü, başı ön camdan içeriye giren vücudu da aracın kaportasında kalan Şarlayan'ı hastaneye bu şekilde götürdü. Sağ bacağının koptuğu anlaşılan Şarlayan hastanede ölürken, sürücü Atak gözaltına alındı.

Kaza, Bayramiç- Ezine karayolunun 2'nci kilometresindeki Ziraat Bahçesi Mevkii'nde dün saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Bayramiç'ten Ezine yönüne giden Ömer Atak, yönetimindeki 17 LL 632 plakalı otomobille yolda yürüyen çoban Erol Şarlayan'ı fark etmeyip hızla çarptı. Şarlayan, çarpmanın etkisiyle savruldu ve başı otomobilin ön camından içeri girerken, vücudu da kaportada kaldı. Kazanın şokunu üzerinden atan sürücü, iddiaya göre ağır yaralı Şarlayan'ı hareket ettirmemek için otomobilin üzerinden indirmedi ve yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Bayramiç Devlet Hastanesi'ne bu şekilde götürdü.

Hastanede çalışan sağlık görevlileri, otomobili ve üzerindeki yaralıyı görünce şaşkına döndü. Görevliler sedye getirip yaralıyı otomobilin üzerinden indirdi ve tedaviye aldı. Bu sırada Erol Şarlayan'ın sağ bacağının koptuğu anlaşıldı, durum jandarmaya bildirildi. Jandarma, kaza yerinde Şarlayan'ın kopan bacağını bulup hasteneye getirdi. Ancak Şarlayan, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, otomobil sürücüsü Atak'ı gözaltına aldı.

Çanakkale / Bayramiç
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: