Küçük Mehmet Can Yaşamını Yitirdi


Üzerine Demir Düşen Çocuk Yaşamını Yitirdi Demir aparatın üzerine düşmesiyle yaralanan 7 yaşındaki Mehmet Can Öztürk, tedavi gördüğü hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirdi.

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde, bir traktörden, 'rops' denilen ve kaza anında sürücünün aracın altında kalması önlemeye yönelik olarak kullanılan demir aparatın üzerine düşmesiyle yaralanan 7 yaşındaki Mehmet Can Öztürk, tedavi gördüğü hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirdi. Menderes Mahallesi'nde yaşayan Gülşah Öztürk, geçen 13 Temmuz'da Menderes İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencisi olan oğlu Mehmet Can Öztürk ile evlerinin 10 metre ilerisindeki komşuları Gülsüm Yıldız'a misafirliğe gitti.

Küçük Mehmet Can, annesi komşularıyla bahçede otururken oynamak için kapının önüne çıktı. Burada bir süre arkadaşlarıyla oynayan çocuk, bir ara evin bahçeye bakan balkonuna bitişik, park halindeki traktörün yanına gitti. Traktöre çıkmak için tutunduğu demir emniyet aparatı birden yerinden çıktı. Neye uğradığını şaşıran çocuk, 50 kiloluk demir aparatın altında kaldı. Başı kanlar içinde kalan Mehmet Can Öztürk, ev sahibi Gülsüm Yıldız tarafından yerde hareketsiz bulundu. Feryatlara koşan anne Gülşan Öztürk, hemen yerde kanlar içindeki oğlunu kucaklayıp evlerine götürdü. Bir süre panik içinde ne yapacağını şaşıran kadın, daha sonra inşaat işçisi olan eşi Hakan Öztürk'ün kullandığı motosikletle oğlunu 1.5 kilometre uzaklıktaki Bayramiç Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Durumu ağır olanç ocuk, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Mehmet Can'ın 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Yoğun bakım ünitesinde makineye bağlı yaşatılan Mehmet Can, bugün yaşam mücadelesini kaybetti. Küçük Mehmet Can'ın cenazesi, Bayramiç Çarşı Camii'nde öğlen kılınan namazın ardından gözyaşları içinde ilçe mezarlığında toprağa verildi. - Çanakkale / Bayramiç
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: