Dikkat ...! Elektriğiniz Kesilebilir.

 Bayramiç Uedaş


Faturalarla birlikte gönderilen formları doldurarak teslim etmeyenlerin elektrikleri kesilecek.

Elektrik dağıtım hizmeti veren Uedaş bilgi güncellemesi amacıyla bir çalışma başlattı.Bu çalışmayla İlçemizdede faturalarla birlikte gönderilen formları doldurarak teslim etmeyenlerin elektrikleri kesilecek.

Uedaş Ağustos ayı faturalarıyla birlikte tüm abonelere bilgi güncelleme formu dağıttı.Başbakanlık genelgesi doğrultusunda tüm kurumların kendi bilgisayar sistemlerinde tuttukları müşteri bilgilerini T.C. kimlik numarasıda içerir şekilde güncelleme zorunluluğunun getirlidiğinin belirtildiği formda abonelerden , T.C. Kimlik numarası , e-posta adresi ve telefon numaralarının güncellenerek teslim edilmesi istendi.

Formu doldurarak 45 gün içerisinde işletme yada tahsilat birimlerine bırakılmadığı taktirde perakende satış sözleşmesi gereği elektrik kesintisi yapılabileceği belirtildi.Uedaş tarafından hazırlanan  ve abonelere dağıtılan formların arka tarafında ise güncellenmesi gereken bölümler yer alıyor.Uedaş yetkilileri kayıp kaçağın önüne geçilmesi ve abone bilgilerinin güncellenmesi için böyle bir çalışma başlatıldığını belirttiler.Yetkililer bu sayede elektriği başkası adına kullanan abonelerinde tespit edilerek kayıt altına alınacağı , başkası adına abonelik kullananlara bu formlarla başvurmadıkları taktirde kesme-bağlama ücretinin 5 katı olan 95,58 tl ceza kesileceğini hatırlattılar.
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: