Yangın Ekiplerine Moral Ziyareti


Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünde görevli orman mühendisleri, yangın kule ve ekiplerini ziyaret ederek, hazırlıkları yerinde inceledi.

 Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünce verilen görev çerçevesinde Çanakkale Orman Yangınları ile mücadele organizasyonunda yer alan kule ve ekipler, başmühendis Osman Bayır ve orman mühendisi Vehbi Tutmaz tarafından denetlendi.

Denetleme kapsamında, Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü Çanakalan Kulesi ve Gökçalı Yangın İlk Müdahale Ekibi, Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü Asmatepe Kulesi ve Asmatepe Yangın ilk Müdahale Ekibi, Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü Çamlıca İlk Müdahale Ekibi ve Çamlıca Gözetleme Kulesi ziyaret edildi. Yapılan denetimlerde ekiplerin kişisel koruyucu malzemeleri ile arazöz ve su ikmal araçları incelendi. Orman müdürlüğü yetkilileri, denetimler sonucunda yangın ekipleri ve gözetleme kulelerinin tüm donanımları ile olası bir orman yangınına erken müdahale etme hususunda hazır olduklarının görüldüğünü açıkladılar.

- Çanakkale
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 yorum:

Ali Derya Cengel dedi ki...

ilçemizde bir orman şefliğine bir şey sormaya gittiğimde orda görevli bir bey ile kısa bir sohpet yaptık.beyefendi bana ormanları yokeden madencileri savunmaya başladı.yerli köylü sobasında yakmak bir ağaç kesse canına okuyan ormancılar çere illerden gelerek koskoca ormanları çorak topraklara çeviren doğa katili madencileri savununca ormancılara olan saygımı ve sevgimi yitirdim.bu davranışı görevi ormanları korumak olan bir kişiye hiç yakıştıramadım.