Kuvvetli yağışın neden olduğu zarar için tespit çalışmaları başladı.Bayramiç'te hafta başında yaşanan kuvvetli yağışın neden olduğu zarar için tespit çalışmaları başladı. Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, Bayramiç Gıda ve Hayvancılık Müdürü Cahit Uydaş ve Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, ilçede zarar gören ekili alanları gezerek incelemelerde bulundu.

İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, burada yaptığı açıklamada, zararın ağırlıklı olarak domates ve kapya biber ekili alanlarda olduğunu söyledi.

 Yapılan araştırma ve inceleme sonrası zararın yaklaşık bin 500 dekar alanda görüldüğünü belirten Akkuş, "Bölgede oluşan hasarı tespit etmek amacıyla çalışma yaptık. Zarar ağırlıklı olarak ilçe merkezi çevresinde bulunan bin 500 dekarlık alanda. Bu bölgeleri gezdik ve tespitimizi yaptık. Kurulan komisyon değerlendirmede bulunacak.

Değerlendirmenin ardından zarar gören üreticiler bilgilendirilecek" dedi. Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan ise üreticinin durumunun ortada olduğunu, yaşanan mağduriyetinin giderilmesi için gerekli girişimleri sürdürdüklerini dile getirdi.

Muhabir: Sabahattin Sallama / Burak Akay
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: