Niyazi Önen , 21 yıl sonra bıraktıNiyazi Önen, Süper Lige kadar taşıdığı Çanakkale Dardanelspor Kulüp Başkanlığı görevini 21 yıl sonra bıraktı.

Yeni Başkan ise gazeteci ve ekonomist Osman Saffet Arolat oldu. Çanakkalespor 1991 yılında Türkiye 3’ncü Futbol Ligi’nde mücadele ederken, 1991 yılında kulübün anahtarını dönemin Vali Muzaffer Ecemiş’ten alan işadamı Niyazi Önen, Süper Lige kadar taşıdığı Çanakkale Dardanelspor Kulüp Başkanlığı görevini 21 yıl sonra bıraktı. Yeni Başkan ise gazeteci ve ekonomist Osman Saffet Arolat oldu.

Çanakkale Dardanelspor’da Pazar günü oynanan Aydınspor 1923 maçı öncesinde kulüp binasında yapılan olağan genel kurulda, radikal bir değişiklik yaşandı. Çanakkale Dardanelspor’a 21 yıldır başkanlık yapan ve bu dönem içerisinde hem takımı Süper Lige çıkarıp, hem de Türk futboluna sayısız yıldız yetiştirme başarılarına imza atan işadamı Niyazi Önen, görevine son noktayı koydu. Önen, Genel Kurul’da aday olmayacağını, ancak sponsor olarak destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

Gazeteci ve ekonomist Osman Saffet Arolat, tek aday olarak katıldığı genel kurulda Dardanelspor’un yeni başkanı oldu. 37 üyeden oluşan Sportif Yönetim Kurulu’nda Niyazi Önen de üye olarak görev aldı. Ayrıca yeni Türk Ticaret Kanunu gereği, 4 kişiden oluşan Hukuki ve Ticari Yönetim Kurulu da seçildi. İşadamı Niyazi Önen yaptığı veda konuşmasında, Çanakkale Dardanelspor’un başarısı için kulübe 21 yıllık sürede 90 milyon lira para aktardığını, kente ise bir dönem Süper Lig heyecanı yaşattıklarını söyledi.

Türk futboluna da sayısız yıldız oyuncu kazandırdıklarını belirten Önen, kulübün yönetimini tek kuruş dahi borcu olmadan bıraktığını belirtti. Önen, iyi kötü günleriyle, başarılı başarısız günleri ile Çanakkale Dardanelspor'da uzun bir süreçte başkanlık yaptığını ve kente spor alanında hizmet vermekten de son derece gurur ve onur duyduğunu belirterek şunları söyledi; "Yeni yapılandırma sürecinde artık kulüp başkanlığından çekilerek yönetimi daha kurumsal bir yapı ve dinamizmdeki yeni yönetimlere devretme kararı aldık. Bu süreçte kulübü yıllardır hiç yalnız bırakmayan ve her türlü sevinç ve üzüntüde yanımızda olan gazeteci Osman Saffet Arolat'a kulüp başkanlığını devrediyor olmanın sevincini ve memnuniyetini yaşıyorum. Bundan böyle kulübün sportif yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam edeceğim." Çanakkale Dardanelspor’un yeni başkanı Osman Saffet Arolat ise, ilerleyen günlerde yönetim kurulu olarak toplantı yaparak, yeni dönem ile ilgili kararları alacaklarını söyledi.

Çanakkale Dardanelsor'da yeni yönetim iki farklı şekilde yapılandırıldı. Kulübün ticari ve hukuki açıdan yetkili yönetim kuruluna Osman Saffet Arolat, Erden Mısırlı, Kenan Mortan ve Suat Durak seçilirken, sportif yönetim kurulu üyeliklerine şu isimler getirildi: Ahmet Tehçi, Ali Akol, Aşkın Değirmenci, Barış Harbi, Bülent Büberci, Bülent Şarlan, Celal Karakaş, Cengiz Demirel, Çağdaş Ergün, Engin Coşkun, Erdal Gezen, Erman Büyükgaga, Ertuğrul Sürgit, Fahri Coşkun, Fahri Temiz, Gökhan Bayram, Hakan Çetin, Hasan Yürükçü, Hayrettin Çetinkaya, İbrahim Ejder, İsmail Öztürk, İsmet Güneşhan, Kemal Güneşhan, Kemal Yüksel, Kenan Mortan, Mehmet Murat Öktem, Mehmet Yıldız, Niyazi Önen, Orçun Oktay, Öznur Doğangün, Timur Ay, Vedat Sezer ve Zekeriya Parlak.
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: