Bayramiç Heyetinden Rektör Laçiner'e Ziyaret



Bayramiç ilçesinden gelen heyet, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'i ziyaret etti.

 Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nazan Çevik, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Halil Şimşek, Ak Parti İlçe Başkanı Saadettin Arslan, CHP İlçe Başkanı Necdet Varol, MHP İlçe Başkanı Ali İhsan İşcan, MHP İl Yönetiminden Bahattin Arslan ve Bayramiç Genç İş adamları Derneği Başkanı Metin Tunç katıldı.

Ziyarette, Bayramiç'te yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulurken, Rektör Laçiner, amaçlarının Bayramiç Meslek Yüksek Okulu'ndaki öğrenci sayısını binli rakamlara çıkarmak olduğunu söyledi.

 İlçelerde meslek yüksek okullarına sahip çıkılması ve destek olunması gerekliliğinin önemini vurgulayan Laçiner, "Bayramiç'te bulunan meslek yüksek okulu Bayramiçlilere aittir" dedi. Bayramiç'in geleceğinde Üniversitenin önemli bir yer tutacağını belirten Laçiner, ÇOMÜ'nün bu hedef doğrultusunda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer de ÇOMÜ'nün Bayramiç'te gelişme gayretlerini takdirle izlediklerini, ilçe halkı ve yönetimi olarak kendilerinin de okulun gelişimine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti. Senato odasında gerçekleşen ziyarete Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman ve Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar da katıldı. Muhabir: Burak Akay
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: