Keçi Ağılına Köpek SaldırısıBayramiç'te, bir keçi ağılına saldıran sahipsiz köpekler, küçükbaş hayvanlardın 3'ünü öldürdü, 2'sini yaraladı.

 Menderes Mahallesi'nde keçi ağılı bulunan Hasan Göğüsgeren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl da sahipsiz köpeklerin 7 keçisini öldürdüğünü, 5 keçisini de yaraladığını söyledi. Göğüsgeren, gün gece yaşanan olayın da geçen yılkinin bir benzeri olduğunu ifade ederek, "Menderes Çayı yatağında bulunan belediyeye ait çöplükte barınan çok sayıdaki sahipsiz köpeğin bir bölümü ağıla gelerek keçilere saldırmış. Keçilere bakan çobanın durumu fark etmesi sonucu müdahale etmiş.

Bu arada 3 hayvanımızı öldüren, 2 hayvanımızı da yaralayan köpekler çobanın müdahalesiyle kaçmışlar. İlçede her geçen gün sahipsiz köpek sayısı artıyor. Bunun başlıca sebebi, köylerden getirilen köpeklerin çöplüğe bırakılmasıdır.

Burada barınan ve vahşileşen köpekler eşleşerek çoğalıyor" dedi. Ağılda 300 baş keçinin olduğunu belirten Göğüsgeren, durumdan tedirgin olduklarını, sürekli bir kişinin ağılı beklediğini kaydetti.


Muhabir: Sabahattin Sallama/Burak Akay
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: