Yenice'de öğrenci servisi dereye uçtu, 2 öğrenci öldüÇanakkale'nin Yenice ilçesinde, öğrenci servisi dereye girdi, 2 öğrenci hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci yaralandı.

İlçede bir öğrenci servisi Davutköy Göleti'ne devrildi.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk ve Belediye Başkanı Veysel Acar ile Cumhuriyet savcısının da olay yerine gittiği bildirildi.

Ayrıntılar geliyor....

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Yenice ilçesinde bir servisin gölete devrilmesi sonucu, 2 öğrencinin öldüğünü, 6'sı ağır 20 öğrencinin yaralandığını bildirildi.

Vali Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu anda Yenice'ye hareket halinde olduğunu belirterek, çok üzücü bir olayın yaşandığını ifade etti. Tuna, şunları kaydetti: "Şu ana kadar 2 çocuğumuz hayatını kaybetti. 6'sı ağır 20 çocuğumuz yaralı. Bunlar için ambulans helikopter tahsis ettik. Yaralılardan bir kısmı Yenice Devlet Hastanesi'nde bir kısmı da Çan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Çanakkale'den ambulanslar da şu anda Yenice'ye gidiyor." Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk de gölete devrilen minibüsün Davutköy'de yaşayan öğrencileri taşıdığını belirterek, "Köylüler bu aracı çocukları okula götürmesi için kendileri kiralamış. Büyük ihtimal yağıştan dolayı kayarak devrildi" dedi.
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: