Özgül KAL - KİMBİLİR BELKİ YARIN, BELKİ YARINDAN DA YAKIN !

   

KİMBİLİR BELKİ YARIN, BELKİ YARINDAN DA YAKIN !

 Ah Memleketim ....

Bahçeleri gül kokanım,Asyayı Avrupaya bağlayanım ...

Anadolum , Türkiyem...

Zor şartlarda Cumhuriyete ulaşanım ... Benim memleketim ...

Atamın emaneti Cumhuriyetine gölge düşürmek isteyenler mi var?
Avucunu yalayacak hepsi...

Bilgisayardan başını kaldırmaz dediğiniz gençlik uyandı
Ve hepsinin buluşma noktası ellerinden alınmak istenen özgürlükleri .
Ve bu gençler,gençlerle birlikte el ele veren büyükler kimseye yem etmeyecek Cumhuriyeti .   
Bu gün biber gazına gark edilmiş tüm sokakları gül kokacak , karanfil kokacak yine memleketimin. .   
Hepsi Atasından emanet aldığı tüm haklarını koruyacak , savunacak kapasiteye sahip Allah'a şükürler olsun ki...

İşgal güçleri dediğin meydanlarda toplanıp bir araya gelen bu insanlar ne istediklerini de, ne istemediklerini de gayet iyi biliyorlar.

Öncelikle bilinmesi gerekir ki , TÜRKİYE CUMHURİYETİ bölünmez bir bütündür , bu bütünü bölmeye çalışanlar haindir...

Ve hainler , ihanet içinde bulunanlar Allah'tan da korkmaz mı?

Bu Dünyada hiç bir ihanet cezasız kalmaz , ihanet edenler elbet cezalarını alacaktır...

İlahi adalete güveniniz,memleketimde adaleti kendi tekeline alıp oraya buraya istediği gibi oyunlara alet edenler için de ''Allah'ın sopası yok'' diyorum...

Dini bütün geçinip Allah'tan bile korkmayanlar elbet birgün hak ettikleri yerde olacaklar.

Hiç bir zulüm yapanın yanına kalmayacak.
   
Gençlik geleceğine sahip çıkmaya karar verdiyse,gelecek gençliğin ellerindedir.

Korkmayın...
    
KORKMA ! diye başlayan Milli Marşımızdaki gibi...

Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...
   
İlk okul sıralarında okuduğumuz andımızdaki gibi
    
Varlığım Türk varlığına armağan olsun,

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .....


Özgül KAL - GazeteBayramiç
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

5 yorum:

kemal kaşıkcı dedi ki...

lAF OLSUN TORBA DOLSUN.
Kitabın bir başından bir ortasından bir de rastgele bir yerlerden cümleler.
Meramınızı niye açık açık yazmıyorsunuz?
Gençler hangi hakları almıştır da hükümetin engel olduğu o haklar nelerdir?
Cumhuriyete, demokrasiye, temsili yönetime sandığa karşı olanlar, yakanlar, yıkanlar, yürürlükteki Anayasa'ya göre meşru olan hükümete ve güvenlik güçlerine saldıranlar mı? Yoksa meşruiyet çerçevesinde iş başında olanlar mı yanlış yapıyor.
Lütfen uykuda iseniz uyanın. Uykuda değil de seçkin zümre yönetim hayallerinin peşinde iseniz, demokrasinin tanımını bir daha okuyun. Türkiye'nin çağdaş, demokratik, insan haklarına saygılı bir dünya devleti olduğunu görün ve kabul edin.
Ne istediğinizi de yazın. Haklı ve bu milletin her yerde yazılan konuşulan ve geçerli olan milli ve manevi değerlerine uygun her talebi sizinle birlikte savunmaya hazırım.

kemal kaşıkcı dedi ki...

Başkası görmese de yorumu yazar görsün.

Özgül Kal dedi ki...

Kemal Bey,uykuda olan sizsiniz sanırım. Gençlerin yıllardır hayatları sınavlara bağlanmış ve bu sınavlar hep şaibeli geçmiştir,haberiniz yok mu? Sınav skandallarını duymadıysanız,uyanması gereken sizsiniz.Bence burada yorum yaparak laf olsun torba dolsun zihniyetinde olan da sizsiniz.Aynı ülkeden aynı hÜkümetten söz ettiğimiz konusunda bile şüpheye düşürdünüz beni.Dinin siyasete bu denli alet edildiği,insanların dini duygularının bu denli sömürüldüğü bir hükümet daha görmedim ben Cumhuriyet tarihinde.Ki ben 3 yaşında yeni konuşan oğluma dua ezberletmiş bir anne iken,şaşkınım kızgınım.Hiç kimse din konusunda kimseden üstün olduğunu iddia edemez,çünkü İbadet Allah ile kul arasındadır,çarşafta 5 vakit namazda olabilirsin ama için fesatsa kabulü konusunda emin olamazsın.evet ordan burdan diyorsunuz bakın yorum bile ordan burdan gidiyor çünkü memlkette işler o denli karışık ki herşeyden söz edebilmek istiyor insan ama uzun uzun yazmaya kalksam sayfalarca yazar saatlerce size cevapta verebilirim,bu gazete köşesindeki yazının amacı köşe yazısı mahiyetinde tadında kalsın vurgulanmak istenen amacına ulaşsın.Ulaşmış ki siz de rahatsız olmuşsunuz yazıdan.İnsanların yatak odasına,doğuracağı ve hatta doğurmak istemeyeceği çocuğa kadar karışan bir yönetimin nesinden memnunsunuz? Memleketimi parçalayıp birilerine peşkeş çeken bu hükümetin nesi hakkında sizinle tartışmamı istiyorsunuz.Görmeyen gözlerinize,duymayan kulaklarınıza yaşananları ben mi ispatlamak zorundayım.Yürürlükteki anayasa dediğinizi bile kendi emellerine göre yönlendiren,satarak,özelleştirerek elde avuçta bırakmayan,IMF borcu bitti diyerek halkı uyutan,başka kredilerle iş döndürenler hakkında mı tartışayım sizinle...AÇIN GÖZÜNÜZÜ BENCE...Diğer pencereden bakın biraz da eminim iyi gelecek size de...buradaki kısacık bir yazı yetmemiştir,beni takip etmektense büyük yazarlarımızı takip edin,YILMAZ ÖZDİL;BEKİR COŞKUN okuyun biraz.Sözcü,Aydınlık,Yurt okuyun.Ulusal kanal, Halk Tv izleyin...anlayacaksınız diye umuyorum.

kemal kaşıkcı dedi ki...

Tüm bu söylediklerinizin Önem verdiğiniz Uğrunda mücadele ettiğiniz her rahatsızlığınızın Çözüm yolu bu düşüncelerinizi önemseyen yönetimi sandık çoğunluğu ile kurmaktır.
Yazınızdan rahatsız olmadım
Yazınızı amaçsız belirsiz buldum.
Herkes başkasına da en az kendisine İstediği kadar demokrat Olsun.
Yazar ve Gazete TV önerinize gelince siz de biraz bana önerdiklerinizin dışında Kalanları okuyun. Takip edin. Belki doğru sadece sizin gördüğünüz değildir.
Demakrasi Ve özgürlüklerin başkalarının Özgürlüklerini de göz önünden ayırmayacağı güzel günlerde hep birlikte milli ve insani değerlerimizi yaşayabileceğimiz güzel günler dileğimle

Adsız dedi ki...

HAKUNA MATATA (MANASI: HERŞEY YOLUNDA PROBLEM YOK)
size bir anımı annatayım 1999 yılında üniversitede okurken bir den sınıfın kapıs açıldı ve 5 bayan arkadaşımızı üniversite yönetimi emri ile dersten cıkarmak istediler ve derstende çıkartıldılar bu beş bayan arkadaş tek amacı okumak ve güzel bir eğitim almaktı ben anlayamamıştım niye insanların eğitim özgürlüğü nasıl elinden alına bilirdi bun ların sucu neydi ve o bayan arkadaşlar o kadar utanmışlardıki sanki büyük bir suç mu işlemişti bunlar hayırtabiki tek şuçları baş örtülü olmaları idi ve 2008 Hindistana gittiğimde birde baktım ki binbir çeşit inaç sahibi kişler gördüm ve kimse kimseye karışmadığını gördüm dedimki iyiki bizim yöneticiler buraları yönetmiyor yoksa işin içinden çıkamazler... vel hasıl özgürlük sizin için öyle ise benim içinde böyle herkeze saygı duyun insanları anlayın Çünkü Nazım'ın dediği gibi hayat şakaya gelmez...