Bayramiç'te 47 İnşaat MühürlendiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde eksik ve kusurlu bulunan 4 yapı denetim şirketinin denetimindeki 47 inşaat belediye ekiplerince mühürlendi.

Bayramiç Belediyesi Fen İşleri Müdürü Üzeyir Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki 4 farklı yapı denetim şirketinin denetiminde bulunan inşaat alanlarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çeşitli zamanlarda yaptıkları denetimlerde tespit edilen eksiklikler nedeniyle çalışma başlatıldığını söyledi.

Söz konusu 4 firmanın, yapı denetim kanununun çeşitli maddelerindeki unsurlara göre denetlenmediğinin anlaşıldığını ifade eden Aslan, "Bu şirketler cezalandırılmış olmalarından dolayı denetim şirketleri ile çalışan 47 inşaat alanı belediye fen işleri görevlilerince mühürlenerek çalışmalar durduruldu.  İnşaatları mühürlenen inşaat sahiplerinin yeni bir yapı denetim şirketi ile anlaşarak ruhsat almalarının gerekmekte. Bu koşulları yerine getiren inşaat sahiplerinin inşatlarına tekrar devam edebilecekler" dedi.

Anadolu Ajansı
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 yorum:

Adsız dedi ki...

ileride depremde sıkıntı olacağına, şimdiden tedbir alınsa keşke...