Menderes Çayı Islah EdilecekKazdağları'nda doğan derelerin sularını Çanakkale Boğazına ulaştıran Bayramiç ilçe merkezinden gecen Kara Menderes Çayı ıslah çalışması ihalesi 28 Nisan Salı günü yapılacak.

Kazdağları'nda doğan derelerin sularını Çanakkale Boğazına ulaştıran Bayramiç ilçe merkezinden gecen Kara Menderes Çayı ıslah ihalesi 28 Nisan Salı günü Balıkesir Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünde yapılacak. Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan; toplamda 4 km uzunluğunda yapılacak olan ıslah çalışmasının ilk dilimi olan 1.300 m bölümün 28 Nisan'da ihale edileceğini ifade etti. Arslan, "Yıllardır gündemde olan Kara Menderes çayı ıslan çalışması nihayet yarın ihale edilecek. Balıkesir Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nde yapılacak olan 1.300 metrelik alanın

ihalesi yapılacak. Toplamda yaklaşık 28 trilyon maliyetli proje 4 km uzunluğunda, 50 metre genişliğinde, 2.5 metre yüksekliğinde beton yan duvarları bulunan ve kanal ortasından ana suyun akacağı kanalı bulunacak bir proje. İlk dilimde ilçe merkezi Çan yolu köprüsünden 400 metre Bayramiç barajı yönüne ve 900 m ilçe merkezi Ezine yönüne yapılacaktır. İhaleyi alan firma bu mesafedeki alanı 400 günde tamamlayarak teslim edecek. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından ise belediye olarak bu alanların güzelleştirilmesi, yürüyüş parkurları, cay bahçeleri gibi hizmet alanlarının yapımını ise belediyemiz gerçekleştirecek" dedi. Islan çalışması yapılacak olan alanlarını gezen Arslan belediye meclis üyesi Rafet Karaca ile bölgeden geçek su ve doğalgaz hatlarının tespit edilmesi konusunda çalışma başlatılmasını istedi.

Yayın Tarihi : 27.04.2015 (İhlas Haber Ajansı)
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: