Bayramiç MYO'da Paralel Müdür İddiasıAli Karabayır, bir yakınının benzeri görülmemiş düşük KPSS puanı ile 4-B kadrosu alıp ardından memurluğa geçmesi ile gündeme gelmişti...

Bayramiç Meslek Yüksek Okulunda eski rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner döneminde müdürlük görevinden alınan Ali Karabayır’a okulda idareci olarak hiçbir görevi bulunmadığı yeni rektör Yücel Acer’in göreve başlamasıyla birlikte makam odası tahsis edildiği iddia edildi.

Bilindiği üzere eski Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’in rektörlüğünün son yılında Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Palaz ve Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ali Karabayır görevlerinden alınmışlardı.

Yeni rektör Yücel Acer’in göreve başlamasını izleyen günlerde ise Bayramiç ilçesi ve Yüksek Okul ile hiçbir ilgisi olmayan Ali Karabayır’a mevcut resmi müdürün odasının paralelindeki Yüksek Okul sekreterlik makam odası boşaltılarak tahsis edildi. Akademik çevrelerce atanmış resmi yetkili bir müdür varken sabık müdüre gayrı resmi bir makam odası tahsisi “paralel müdür” iddialarına neden oldu.

Odayı kullanan Yüksek Okul Sekreterliği ise zeminde bina girişinde bir odaya taşıttırıldı.

Konu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz öğretim üyeleri; “Bu uygulamanın Yücel Acer’in yönetim üslubu hakkında fikir vermesi bağlamında önemli olduğunu” ifade ettiler.

Öğretim üyeleri ve Bayramiçli vatandaşlar söz konusu uygulama ile ilgili olarak:

“Böyle bir uygulama devlet terbiyesi ile bağdaşmayacak açıklaması zor bir üslup. Kamu yönetiminde bulunan ve devlet terbiyesi almış bir bürokrat ayrıldığı yere geri dönmez. Görevinden ayrıldıktan sonra dönüp arkasına da bakmaz. Ancak Laçiner’in görevinden aldığı kişinin eski müdür sıfatıyla mevzuta, teamüllere ve temel görgü kurallarına aykırı olarak mevcut müdürün katında bir odayı kendisine tahsis ettirmesi trajik. Bu durum konunun uzmanlarınca eski müdürün psikolojisi ile açıklanabilecek hadise. Hem Ali Karabayır bu oda işgalini hangi gerekçe ile yapıyor ve son dört ayda kaç defa okula gelmiş?” dediler.

Ali Karabayır, daha önce de bir yakınının benzeri görülmemiş düşük KPSS puanı ile 4-B kadrosu alıp ardından devlet memurluğuna geçmesi ile de akademik kulislerde gündeme gelmişti.Haber Kaynağı : demokratcanakkale.com
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: