Daloba Köyü'nde 3 Kamyonda 350 Suriyeli Yakalandı
Bayramiç İlçesi'ndeki Kazdağları'nda jandarma, brandayla örtülü üç kamyonun kasasında Suriye uyruklu 350 umut yolcusu yakaladı.

Bayramiç kent merkezine 7 kilometre mesafedeki Kazdağları eteklerinde yer alan Daloba Köyü yolunda ilerleyen üç kamyon içinde kaçakların bulunduğunu öğrenen jandarma, bugün saat 09.30'da, bölgeye hareket etti. Üstü brandalarla örtülü kamyonlar, durduruldu.

Bu sırada bir araç şoförü ormanlık alana kaçarak izini kaybettirdi. Kontrollerde aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu Suriye uyruklu 350 umut yolcusu yakalandı. İki kamyonun şoförü ise gözaltına alındı. Jandarmaya götürülen kaçakların ifadelerinde; organizatörlerle 2 bin Euro'ya anlaştıkları öğrenildi. Ayvacık'tan kendilerini bekleyen tekneyle Midilli'ye geçmeyi hedefledikleri kaydedildi.

Sığınmacıların işlemlerinin ardından Ayvacık'taki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne gönderileceği belirtildi. Kamyon şoförlerini ise adliyeye sevk edileceği kaydedildi. Kaçak bir diğer şoförün ise arandığı bildirildi.


DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: