Zabıta Yaralı Şahine Sahip Çıktı

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde görevli zabıta memuru 45 yaşındaki Ercan Şener, iddiaya göre bir grup çocuğun yakalayarak kanatlarının ucunu ve kuyruğunu kestiği yaralı şahine sahip çıktı.

Şener, şahinin kanatlarının büyüyüp iyileştikten sonra doğal ortamına bırakacağını söyledi. Ailesi bahçıvanlık yapan Bayramiç Belediyesi'nde görevli zabıta memuru Ercan Şener, geçtiğimiz aylarda, kent sakinlerinden Serdar Semih Saldıran'a ait evin bodrum katına giren yılanın yakalanmasına yardımcı oldu.

Olay basına, 'yakalanan yılanın öldürüldüğü' şekliyle yansıyınca Şener, hayvanserverlerin tepkisini çekti. Yanlış anlaşıldığını ve yılanı doğal ortama bıraktığını belirten Şener hakkında ayrıca Kaymakamlık soruşturma başlattı. Bu olayın ardından yılan yakalamayı bırakan Şener, bu kez belediyeye getirilen kuyruğu ve kanatlarının uçları kesilmiş şahine sahip çıktı. Zabıta Ercan Şener, sahip çıktığı şahini evinin bahçesinde kafes içinde beslemeye başladı.

DOĞAL ORTAMINA BIRAKACAK

Zabıta Ercan Şener, "Şahin'i çocuklar yakalamış. Kuyruğunu ve kanatlarını kesmiş. Hayvan uçamadığını gören bir vatandaş da alıp belediyeye getirdi. Şahin'i, kanatları büyüyüp iyileştikten sonra doğal ortamına bırakacağım. O zamana kadar da evimin bahçesinde bakacağım. İnşallah hayvanseverler yılan yakalama olayında olduğu gibi yine beni yanlış anlamazlar" dedi.


Haber Kaynağı:DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: