Cenazenin Verilmeme Nedeni Borç mu?
Geçtiğimiz hafta Çanakkale Devlet Hastanesi’nden ÇOMÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Bayramiç Tongurlu Köyü’nden bir vatandaş hayatını kaybedince büyük bir skandalın eşiğinden dönüldü.

İddiaya göre ÇOMÜ Hastanesi cenazeyi hastanın borcu olduğu gerekçesiyle yakınlarına vermek istemedi. Böylece cenaze Üniversite Hastanesi’nde rehin kalmış oldu.

Olay gazetesinden Seçkin Sağlam’ın haberine göre Yeşil Kartlı olduğu öğrenilen vatandaşın cenazesini almaya gelen akrabalarına, cenazenin kendilerine verilemeyeceğinin söylendiği ileri sürüldü.

Sevkli geldikten sonra hastaneye girişi ‘ücretli girişi’ olarak yapılan yurttaşın ‘borcu olduğu’ gerekçesi ile cenazesi verilmedi. Çevredeki yurttaşların araya girmesi ile cenaze verilirken, ÇOMÜ de büyük bir skandalın eşiğinden döndü.

Demokrat Çanakkale’nin edindiği bilgilere göre ise Hastane’deki sorunların temelinde sürekli hata veren bilgisayar programının olduğu belirtiliyor. İsmini vermek istemeyen bir öğretim üyesi, bilgisayar programının sevkli hastalara da borç çıkardığını, ayrıca Acil kısmında neredeyse hiçbir tedavi almadığı halde çok yüklü tedavi masraflarının çıkabildiğini, Başhekimliğin haftalardır bu krizle boğuştuğunu söyledi. Edinilen bilgilere göre Üniversite hem programa ödenen ücret nedeniyle hem de program kaynaklı hatalar nedeniyle ağır bir maliyet ile karşı karşıya.


Haber Kaynağı:demokratcanakkale
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment