Köy Meydanına Atatürk Büstü YaptırdıÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Sarıdüz Köyü'nde çiftçilik yapan 67 yaşındaki Sami Kılıç, çok sevdiği Atatürk'ün büstünü yaptırdı.

Büst, Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde köy meydanına konuldu. Bayramiç'e bağlı Sarıdüz Köyü'nde çiftçilik yapan Sami Kılıç, köy meydanında Atatürk büstü bulunmamasından hayıflanarak 1.5 ay önce yaptırmaya karar verdi.

Bu düşüncesini muhtar Mustafa Evcimen ile paylaşan Kılıç, kendi işçiliğiyle Atatürk büstünün kaidesini yaptı. Kaidenin çevrisini mermerle kaplattı. Ardından da satın aldığı Atatürk büstünü kaidenin üzerine monte etti. Kaidenin üzerine, "Mekanın Cennet Olsun Atam. Ne Mutlu Türküm Diyene' yazdırdı. Çiftçi Sami Kılıç'ın yaptırdığı Atatürk büstünün açılışı, Ata'nın ölüm yıl dönümüne denk getirildi. Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Köy Muhtarı Mustafa Evcimen ve çiftçi Sami Kılıç, büstü birlikte açtı.

Kılıç ayrıca Gazi Mustafa Kemal için köy camiinde mevlit okuttu. Sonra da köy meydanında davetlilere hayır yemeği verdi. Çiftçi Sami Kılıç, köye Atatürk büstü kazandırdığı için mutlu olduğunu söyledi.

Haber Kaynağı : Doğan Haber Ajansı
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment