Bayramiç'li Genç Aşçının Büyük Başarısı
İlçemizde ikamet eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu aşçılık bölümü 2. sınıf öğrencisi Melih Çelik başarılarına devam ediyor.

Ülke genelinde yapılan uluslararası aşçılık yarışmalarında başarılar kazanan öğrencimiz bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Katıldığı her yarışmada Çanakkale'mizin güzide yemeklerini tanıttığını belirtti. Daha önce Ankara'da düzenlenen AŞPAFED ( Aşçılar ve pastacılar federasyonu) restaurant ve tatlı tabağı kategorisinde bronz madalya kazanara ilk ödülünü alan Çelik daha sonra katıldığı Alanya altın kepçe uluslararası yemek yarışmasında modern türk mutfağı dalında merit ödülünü kazanarak kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.

Bir süre sonra katıldığı Kuşadası Ege şefler şampiyonasında usta şefler balık kategorisinde merit ödülünü kazanarak okulunu ve ilçemizi gururlandırdı.

Aldığı başarılarla alanında Türkiye genelinde ses getiren ve dikkat çeken Melih Çelik geçtiğimiz günlerde yapılan Fethiye Şef mavi uluslararası aşçılık yarışmasında üniversiteler arası ekip dalında gümüş madalya , yılın altın şefi kategorisinde klasman birinciliği kupası ve altın madalya alarak daha önceki başarılarını taçlandırmış oldu. Melih Çelik bu başarıyı toplam 100 üzerinden 91 puan alarak yarışma tarihinin en yüksek puanını almış olup okulunun ve ilçemizin bir kez daha gururu olmayı başardı.

Gazetemiz muhabirine konuşan Çelik ; ''Zor şartlar altında hazırlandığımız yarışmalarda bu ödülleri almak çok güzel bir duygu.Fakat maddi yönden bu tür yarışmalarda çok zorlanmaktayız.İsteğimiz bu yarışmalar için bize sponsor olabilecek durumu iyi olan büyüklerimizin yardımları'' dedi.Bundan sonraki hedefi sorulan Çelik ''önümüzdeki yarışmalar Çanakkale ve Edirne'de yapılacak.Eğer sponsor bulursak daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum'' dedi.

Kaynak : Bayramiç Doğuş Gazetesi
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment