“ÇED Toplantısında Rüşvet Video İle Belgelendi”





“ÇED Toplantısında Rüşvet Video İle Belgelendi”

Bayramiç`in Kurşunlu Köyü`nde feldspat madenine karşı 24 gün açlık grevi yaparak ülke gündemine adını yazdıran çevreci Bülent Özüren, Çanakkale merkez Serçeler Köyü ve Bayramiç’teki 2 ÇED toplantısını değerlendirdi.

Özüren, “Çanakkale’den gelen doğa dostları toplantıya alınmamıştır. Hazır toplanılmışken 3 ÇED toplantısı da aradan çıkartılmış ve rüşvet paketleri dağıtılarak toplantı sona ermiştir” iddiasında bulundu.

Küçücük kahvede 10 kişilik toplantı

9 Haziran Perşembe günü Maden Şirketlerinin önünü açacak ÇED Halkı Bilgilendirme toplantısı Serçeler Köyünde kahveye toplanan bir avuç köylüyle yapıldığını ifade eden Bülent Özüren, “Çanakkale’den gelen doğa dostları toplantıya alınmamıştır.Hazır toplanılmışken 3 ÇED toplantısı da aradan çıkartılmış ve rüşvet paketleri dağıtılarak toplantı sona ermiştir. Yüzbinlerce insanı etkileyecek Atikhisar Barajı’nın kirletilmesi küçücük bir kahvede, beş-on köylü vatandaşla yapılan toplantıda karara bağlanmıştır” dedi.

Rüşvet iddiası

Özüren yöneticilere çağrıda bulunarak “İçişleri Bakanımız Sn Efkan Ala, Çevre ve Şehircilik BakanıSn Mehmet Özhaseki, Çanakkale Valimiz Sn Hamza Erkal lütfen,madencileri doğrudan ilgilendiren bu toplantıda dağıtılan rüşvetin video ile belgelendiği gerçeğini göz önüne alarak bu toplantının tarafsız bir bölgede halkın katılımı ile yeniden yapılmasını sağlayarak Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü bu şaibeden kurtarınız” dedi.

Çarpıcı iddiayı ortaya atan çevreci Bülent Özüren, “ Yöreyi değil bütün bölgeyi etkileyecek kararlar formaliteyi gidermek olarak görülmemeli geniş bir katılım hedeflenerek gerekirse günlerce tartışılarak halkın menfaatleri yönünde kararlar alınmalı” görüşünü savundu.



Haber Kaynağı:demokratcanakkale
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: