Üzerine Yıldırım Düşen Çiften Biri Öldü, Diğeri Yaralandı
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, bahçede çalışırken üzerlerine yıldırım düşen çiftten 72  yaşındaki İlhan Aydoğdu yaşamını yitirirken, ağır yaralanan eşi Gülseren Aydoğdu hastaneye kaldırıldı.

Bayramiç'e 12 kilometre mesafedeki Saçaklı Köyü'ndeki evlerinden, bugün saat 13.00 sıalarında Değirmendere Mevkisi'ndeki şeftali bahçelerine giden İlhan ve Gülseren Aydoğdu çifti, çalışmaya başladı. Bu sırada bastıran yağmurla birlikte tarlada çalışan Aydoğdu çiftinin üzerine yıldırım düştü. Dört çocuk babası İlhan Aydoğdu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralı kurtulan 70 yaşındaki Gülseren Aydoğdu ise güçlükle 1.5 kilometre mesafedeki köye dönüp, durumu oğlu Ali Aydoğdu ile diğer yakınlarına anlattı.

Yakınlarının haber vermesi üzerine gelen 112 ekibinin ilk müdaheleyi yaptığı Gülseren Aydoğdu, Bayramiç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aydoğdu, daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İlhan Aydoğdu'nun cesedi ise savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemelerinin ardından Bayramiç Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Ali Aydoğdu, babasının cesedi morga getirildiğinde gözyaşlarını tutamadı.


Haber Kaynağı : DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: