Bayramiç'te Köpeklerin Zehirlendiği İddiası

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 15 köpeğin zehirlenerek telef olduğu öne sürüldü.

Bayramiç Avcılık Atıcılık ve İhtisas Derneği Başkanı Fatih Yüksel, yaptığı açıklamada, Kozluk mevkisi başta olmak üzere, ilçenin değişik noktalarında sahipli av köpeklerinin zehirli et yedikleri için telef olduğunu belirterek, bu olayda kasıt aradıklarını kaydetti.

Yüksel, "Böyle bir vahşeti kim, nasıl yapmış anlamak mümkün değil. Köpek barınağı etrafında çok sayıda zehirli et parçası buldum. Avcı arkadaşlar da bölgede çok sayıda zehirli et parçası toplamış. Avcı arkadaşlarımızın köpekleri telef olmuş. Bu vahşete son verilmesini istiyoruz. Sorumlular ortaya çıkarılmalıdır." dedi.

Köpeklerinden biri telef olan, diğeri ise müdahale sonucu kurtulan avcı Ali Özden de "İki köpeğimi Kozluk mevkisindeki kanal boyunda gezdirmeye götürdüm. Köpeklerimden birinin ağzında et parçası görünce, ona bıraktırdım. Fakat köpeğim aniden fenalaştı. Hemen eve götürüp, zehirlenmeye karşı iğne yaptım. Süt içirip, ölümden döndürdüm. Diğer köpeğimi de zehirlenmesin diye almaya gittiğimde, ölmüş buldum. Gezdiğimde onlarca zehirli et parçası buldum ve gömdüm. Birçok avcı arkadaşımın köpeğinin telef olduğunu öğrendim. Bunu yapanlar insan olamaz." ifadesini kullandı.


Haber Kaynağı : Anadolu Ajansı
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: