Evi Yanan Görme Engelli Kadın Alevler Arasından Kurtarıldı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, evinde yangın çıkan görme engelli 75 yaşındaki Vasiye Pekşen'i alevlerin arasından, akrabası ve komşusu 53 yaşıdaki Sakine Pekşen son anda çıkartarak kurtardı. Alevler köylüler ve itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, ev kullanılmaz hale geldi.

KÖYLÜLER HEMEN MÜDAHALE ETTİ

Bayramiç'e 15 kilometre mesafedeki Serhat Köyü'nde, yalnız yaşayan görme engelli Vasiye Pekşen'e ait tek katlı yığma taş evde bugün saat 08.30 sıralarında yangın çıktı. Köylülerden birçoğunun ilçeye pazara gittiği bir saatte çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Alevleri son anda farkeden Sakine Pekşen, alevlerin içine dalarak aynı zamanda akrabası olan görme engelli komşusu Pekşen'i dışarı çıkardı. Yangına köydeki az sayıda köylü traktörlerinin arkasına bağladıkları ziraai ilaçlama tankerlerine doldurdukları suyla müdahalede bulundu. Evin bulunduğu sokağın dar olması nedeniyle sadece bir traktörle taşınan suyla müdahalede bulunulabilmesi nedeniyle alevleri kontrol etmekte güçlük çekildi. İtfaiyenin de gelmesiyle alevler söndürülürken, ev kullanılmaz hale geldi. Evi yanan Vasiye Pekşen'i, alevlerin arasından kurtaran Sakine Pekşen teselli etmeye çalıştı.

"AZ DAHA ALEVLERİN ARASINDA KALACAKTIM"

Vasiye Pekşen, ağlayarak şöyle dedi:

"Akşam radyodan yağmur yağacağını duymuştum. Tavandan bir şeyler düşüyordu. Gelen bu seslerin fırtına ve yağmur nedeniyle olduğunu zanettim. Az daha alevlerin arasında kalacaktım. Canım kurtuldu ama şimdi ben nerede kalacağım, ne yapacağım."

Haber Kaynağı :DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: