2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Başladı
Bayramiç'te 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim yılı Milli Hakimiyet İlkokulu bünyesinde yapılan törenlerle başladı. Aynı zamanda gaziler günüde kutlanan törenler sabah Bayramiç Belediyesi karşısındaki Atatürk büstüne çelenk konmasıyla başladı.

Ardından Milli Hakimiyet ilkokulu bahçesinde düzenlenen törene Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Bayramiç Garnizon Komutanı J.Yüzbaşı Ufuk ERİKLİ, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan , Gaziler ve diğer okulların müdürleri katıldı.

Milli Hakimiyet İlkokulu müdürü Aslı Türkeri Yıldız yaptığı konuşmada şunları söyledi;

''Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Kıymetli gazilerimiz Değerli öğretmen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler;

     2016-2017  eğitim-öğretim  yılının ilk gününde, sizlerle ve   ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı  heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum. Bu yıl okula yeni başlayan minik öğrencilerimizle beraber tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.
      “Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.” A.Einstein
Eğitim ve öğretim hayatımızın her alanında olsa da okul bunun için ayrı bir öneme ve yere sahiptir. Öğrenci  İçin öğretmen bir rol model , hayatı anlama ve araştırmada önemli bir etkendir. Hele ilk kademe okulları olan biz ilkokullar  öğrencinin hayata bakışı , ufkunun açılması öğrenmeyi öğrenmesi açısından ayrı bir öneme sahibiz diye düşünüyorum. Öğrencilerimize verebileceğimiz büyük sevgi ve özveriyle bu yılda onlar için varız ve çalışacağız. Mesleğimizin onlarla anlam ve değer kazandığının bilincindeyiz. Bu yılda her yıl olduğu gibi yine yeni umut ve heyecanlarla varız. Kendine güvenen ,saygılı ,demokrasi bilinci güçlü, vatan millet sevgisi yüksek olan, birliğine beraberliğine sahip çıkan, becerilerini geliştirmeyi amaç edinen, karakteri güçlü bireyler yetiştirmek bu yılda hedefimiz olacaktır.

19 Eylül Pazartesi günü olan bu günün bizlere getirdiği anlam sadece okulların açıldığı ilk gün olmasıyla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda Gaziler günümüzdür. Bu günün okulumuz olan Milli Hakimiyet İlkokulu programıyla bütünleşmesi ise okulumuzun ismini de manalı kılmıştır.
 Ülkemizin her taşında ve her toprağında milyonlarca sehitimizin ve gazimizin kanı vardır.Ve yaşadığımız bu güzel aynı zamanda gözalıcı coğrafya bunu bize hatırlatmaya  devam ediyor. Tabi ki  okulumuzun ismi de olan Milletin Hakimiyetini ve bunun farkında olan milletimizi de.
Aziz milletimizin 15 Temmuz  Darbe girişimini canları pahasına engelleyerek  iradesine ve demokrasisine sahip çıkan gerçek vatan sevdalısı fertleri  bu vatanın bizlere şehit ve gazilerimizin emaneti olduğunu bir kez daha etkili şekilde hatırlatmıştır. Bu toprakları vatan kılan, bugünlere getiren her bir şehide, her bir gaziye, isimleri bilinmeyen tüm kahramanlara şükranlarımı, minnetlerimi sunuyorum. Bu vesileyle Gaziler Günü'nü de en içten duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerimize ve şehitlerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. ''


Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: