Çanakkale'nin İlk Hes'inde Üretim Başladı
Bayramiç İlçesi sınırındaki Kazdağları eteklerine özel bir şirket tarafından bir yıl önce yapımına başlanan Hidroelektrik Santrali (HES) tamamlandı. Devlet Su İşleri (DSİ) yetkililerine teslim edilen 2.5 megawaat gücündeki HES, enerji üretimine başladı.

Bayramiç İlçe merkezine 2 kilometre mesafe bulunan Kazdağları eteklerindeki Karamenderes Çayı'nın beslediği Bayramiç Barajı'nın suyundan faydalanarak 2.5 megawaat gücünde enerji üretecek olan HES'in yapımı tamamlandı. Bir yıl önce başlanan çalışmaların ardından hidroelektrik santrali bugün, özel şirket yetkilileri tarafından DSİ yetkililerine teslim edildi. HES'in proje koordinatörü Hakan Kadıoğlu, DSİ yetkililerine HES'i gezdirerek, 2.5 megawaat gücündeki santral hakkında bilgi verdi.

Teknik gezinin ardından bir açıklama yapan proje koordinatörü Hakan Kadıoğlu, "Özellikle Bayramiç, ilçe dışında yaşanabilecek elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek. Bugün faaliyete geçen bu HES kendi kaynağından enerji üreteceği için Bayramiç'in enerjide sürekliliği sağlanmış olacak. 2.5 megawaat gücündeki bu HES aynı zamanda çevreci bir santraldir" dedi.DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: