Boğazına Mısır Kaçan Küçük Zeynep Yaşama Döndürüldü
Küçük Zeynep, Yaşama Döndürüldü

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, nefes borusuna mısır kaçan ve kaldırıldığı hastanede yaşamsal fonksiyonları durduğu belirlenen 5 yaşındaki Zeynep Karadeniz, Dr. Ali Gülakman tarafından yapılan müdahale ile yaşama döndürüldü.

Çanakkale'nin  Bayramiç ilçesinde, nefes borusuna mısır kaçan ve kaldırıldığı hastanede yaşamsal fonksiyonları durduğu belirlenen 5 yaşındaki Zeynep  Karadeniz, Dr. Ali Gülakman tarafından yapılan müdahale ile yaşama döndürüldü. Durumu ağır olan küçük kız,  Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.  Bayramiç'in Camikebir Mahallesi'nde yaşayan  Erkmen  Karadeniz ve Mediha  Karadeniz çifti, kızları Zeynep  Karadeniz'i babaannesi Şerife  Karadeniz ile evde bırakıp, komşularına misafirliğe gitti. Bugün saat 00.30 sıralarında, koltukta uzanıp, babannesinin yaptığı patlamış mısırları yiyen küçük Zeynep, bir anda yere düşüp, yerde çırpınmaya başladı. Babaanne Şerife  Karadeniz'in feryatlarına koşan komşularının haber vermesi üzerine gelen ambulansla  Bayramiç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan küçük kızın nefes borusuna, mısır kaçtığı belirlendi. Bilinci kapalı olan ve yaşamsal fonksiyonları durduğu belirlenen küçük Zeynep'e, Dr. Ali Gülakman gerekli müdahaleyi yaptı. Nefes borusundaki mısır parçaları çıkartılıp, kalp masajı yapılan Zeynep, yaşama döndürüldü. Durumu ciddiyetini koruyan Küçük Zeynep,  Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

EŞİNİ DE YAŞAMA DÖNDÜRMÜŞTÜ

Dr. Ali Gülakman, geçen 5 Mart'ta  Manisa'nın  Turgutlu İlçesi'nde yolun karşısına geçmek isterken motosiklet çarpan eşi 25 yaşındaki eşi Sedef Gülakman'a ilk müdahalede bulunup, duran kalbini çalıştırarak, hayata döndürmüştü.

Haber Kaynağı : DHA
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: