MHP Kan Kaybediyor , Çanakkale'de Toplu İstifalar Var
Aralarında Bayramiç’ten MHP İl Genel Meclis üyesi Ali Rasim Acar, MHP’nin eski belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, il teşkilat üyeleri, kadın kolları üyeleri ve belde başkanlarının da olduğu 216 isim, MHP’den istifa ettiklerini duyurdu.

Kepez Çamlık’ta toplanan 216 MHP’li, partiden istifa ettiklerini duyurdu. Eski il başkanı Rıdvan Uz önderliğinde bir araya gelen 216 kişi, Meral Akşener’in kurduğu yeni oluşumda yer alacak. İstifa eden isimler arasında MHP’den eski Gökçeada Belediye Başkanı Halil Rüştü Akgün, MHP eski Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, Bayramiç’ten MHP İl Genel Meclisi üyesi Ali Rasim Acar ve Mehmet Kurtdere, MHP Kepez Belediye Meclis Üyesi Halil Uyanık, MHP İl Teşkilat Başkanı Selahattin Yıldızlar, MHP Kepez Belde Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Karaduman, MHP Kepez eski Belde Başkanı Vahit Sözay, MHP eski Kadın Kolları Başkanı Gülay Serbest gibi isimler yer alıyor.

Dürüst ve ehil kadro

Alanda yapılan açıklamada; “MHP’de yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHP’nin de yapacağı bir şey kalmadı. Bu yüzden MHP’den istifa ediyoruz. Derdimiz Türkiye, kaygımız Türkiye. Yeniden memleket türküsü söylemek, Sayın Meral Akşener önderliğinde dürüst ve ehil bir lider ve kadro ile adalet için, huzurlu ve güvenli bir memleket için, istihdam ve işsizliğe dur demek için, insanımızın yaşam biçiminden ödün vermeden yaşam kalitelerini arttırmak için yola çıkıyoruz. Kadınımızın emeği, gençliğimizin taze yüreği, evlatlarımızın bayram sabahı gülümserken salladığı eli öpmek üzere yola çıkıyoruz” denildi.

İktidara susadık

Bayramiç’ten İl Genel Meclis Üyesi Ali Rasim Acar, yaşanan istifa ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada “Biz iktidara susadık, acıktık. Bizleri destekleyen seçmen artık bizden muhalefet olmamızı değil, iktidar olmamızı istiyor. Bu nedenle yeni oluşumun güçlü lideri sayın Meral Akşener ile yola devam ederek, iktidara gelmek istiyoruz. Bu düşünce ve amaçla MHP’den istifa ettim. Milletimizin refahının, huzurunun, adalet susamışlığının bu oluşumla sağlanacağına inancım tam olduğu için istifa kararı aldım” dedi.

Kaynak : Bayramiç Haber Gazetesi
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: