Tak Bitti, Tartışması Bitmedi

Bayramiç Belediyesi tarafından ilçe girişine yaptırılan tak'da çalışmalar sona erdi gibi. Yaklaşık 3 ayda bitirilen tak, 236 bin TL+KDV’ye mal oldu. Bayramiçliler, tak'ın ilçeye ne kattığı ve maliyeti hakkında eleştirilerde bulundu.

Bayramiç girişine belediye tarafından yaptırılan tak'da çalışmalar tamamlandı. Nisan ayında projesi çıkarılan, ardından ihalesi yapılarak çalışmaları başlayan tak, yaklaşık 3 ayda tamamlandı. Başkan Sadettin Arslan tarafından festivalde yapılan konuşmada 236 bin TL+KDV 278 bin 480 liraya mal olan tak'ın gerekliliği konusunda tartışmalar devam ediyor. Başkan Arslan yaptığı konuşmada takı bir evin giriş kapısına benzeterek, “Bizim kültürümüzde evlerin giriş kapılarına özen gösterilir. ”

Ev kapısına benzetti

Evlerin görüntüsü giriş kapısından belli olur. Bu mantıktan hareketle ilçemize yakışır bir takı ilçemizin girişine yaptık. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. İlçe halkından bazı kesimler ise sosyal medyadan ve kişisel sohbetler esnasında takın maliyetine tepki gösterdi. Tak'ın ilçeye ne kazandırdığı ve maliyeti hakkında yorumlarda bulunan vatandaşlar, eleştirilerini sıralamaktan geri durmadı.Kaynak: Haber Bayramiç
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: