Bayramiç'te 10 Kasım Törenleri
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde törenler düzenlendi.

Bayramiç’te 10 Kasım töreni

Bayramiç’te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, tören düzenlendi.

İlk olarak Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtında çelenk töreni düzenlendi. Törene Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yzb. Ufuk Erikli, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Kendüzler ve Başkan Arslan’ın anıta çelenk sunmasının ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu yapıldı.
Tören sonrası Halk Eğitim Merkezi Salonunda anma programı gerçekleştirildi. Program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Selahattin Gökhan’ın konuşmasıyla başladı. Anasınıfı öğrencilerinin temsili Anıtkabir’e çelenk sunmasının ardından Atatürk konulu slayt, şiir ve şarkılı gösteri sergilendi. Program sırasıyla orotoryo, zeybek gösterisi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, kompozisyon okunması ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesiyle devam etti.
Google'da paylas

who over

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: